Wydarzenie

null

II Bemowski Piknik Naukowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.06.2022 12:00 - 04.06.2022 18:00
Autor: Ł. Szczepaniak

Zapraszamy na II Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się 4 czerwca w godz. 12.00-18:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Czeka na Was mnóstwo fantastycznych atrakcji.

Podczas II Bemowskiego Pikniku Naukowego zorganizujemy tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy naukowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży. Będziecie mieli szansę eksperymentować w różnych strefach naukowych:

 • Strefa Centrum Nauki Kopernik;
 • Nowoczesne Technologie;
 • Ale kosmos!;
 • Klimat to my! – strefa ekologiczna;
 • Domowe Laboratorium;
 • Akademia Młodego Medyka;
 • Fizyka na fali;
 • Wehikuł czasu – strefa archeologiczna;
 • Balonowa Strona Nieba;
 • Stefa Pasażera;
 • Strefa Relaksu.

Centrum Nauki Kopernik zabierze nas w morski rejs i odpowie na pytania: jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku i co powoduje chorobę morską. Przyjrzymy się też muzyce i sprawdzimy, czy wszystko może być instrumentem. Wraz z Planetą Robotów zbudujemy roboty i łaziki marsjańskie z LEGO. Z Planetą Anuka wystartujemy w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzymy niebo, dowiemy się, jak rozpoznać gwiazdozbiory i najjaśniejsze gwiazdy. Poznamy odpowiedzi na pytania: czy istnieje życie w Kosmosie i gdzie go szukać? Zwiedzimy także wnętrze stacji kosmicznej w goglach VR! Z Wojskową Akademią Techniczną przeniesiemy się do świata barwnych doświadczeń i reakcji. Zaobserwujemy przyzywanie duchów w laboratorium oraz chemiczne światła drogowe. Wspólnie z Mocną Ekipą w małej hucie szkła poznamy proces wytapiania i wydmuchiwania szklanych ozdób. Razem stworzymy wulkan z sody, ciecz nienewtonowską i domowe kosmetyki. Przekonamy się też, jak hodować rośliny miododajne, aby pomagać pszczołom. Do domów wrócicie z doniczką zasadzonych przez siebie kwiatów. Świat przyrody przybliży nam Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z Akademią Małego Lekarza nauczycie się masażu serca i rozwiążecie zagadki anatomiczne ukryte w szkielecie Kostku. Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże nam różne rodzaje lewitacji i złudzenia optyczne, a z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego weźmiemy udział w warsztatach tkackich, ceramicznych i krzemieniarskich. Balonowa Strona Nieba zaprosi nas do kosza balonu oraz przybliży historię baloniarstwa. Jeżeli pozwoli na to pogoda, oderwiemy się od ziemi podczas lotu na uwięzi! Metro Warszawskie opowie o bezpieczeństwie na podziemnych stacjach i planach rozbudowy linii M2. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Bemowo przygotuje dla Was quiz o naszej dzielnicy, a na stoisku bemowskiej Biblioteki Publicznej będziecie mogli wymienić się książkami! Nie zabraknie pokazów ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od “Nitro Lody” oraz zakręconych animacji dla najmłodszych!

Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są ciekawi świata, otwarci na wiedzę i nowe doświadczenia. Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania potęgi nauki, a to wszystko na świeżym powietrzu!

Wstęp wolny! Nie może Was tam zabraknąć! Do zobaczenia!

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku Dzielnicy Bemowo.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap