null

Fundusz alimentacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Fundusz alimentacyjny przyznany jest obecnie obowiązującymi decyzjami do dnia 30 września 2019r. Aby otrzymać świadczenia od 1 października 2019r. na okres świadczeniowy 2019/2020, należy złożyć nowy wniosek na okres świadczeniowy 2019/2020. Wnioski drogą elektroniczną można składać od 1 lipca 2019 r., tradycyjne - w formie papierowej od 1 sierpnia. Aby zachować tzw. ciągłość świadczeń, należy złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego nie później niż 31 sierpnia. Oczywiście osoby, które złożą wnioski we wrześniu i październiku otrzymają należne świadczenia, jednak wypłaty mogą być realizowane z  wyrównaniem w listopadzie (wnioski złożone we wrześniu) lub grudniu (wnioski złożone w październiku).

Wnioski można składać za pośrednictwem platformy EPUAP lub osobiście na parterze Urzędu Dzielnicy w Punkcie Przyjmowania Wniosków – pokój nr 054.

Prawdopodobnie będzie również możliwość przesłania wniosku poprzez aplikację bankową, jednak na ten temat brak na razie szczegółów.

Uwaga!

Na okres świadczeniowy 2019/2020 podwyższone zostało kryterium dochodowe uprawniające do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego z kwoty 725 zł na 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie.

Maksymalna kwota świadczenia to nadal 500 zł (ale nie więcej niż miesięczna kwota zasądzonych alimentów).