null

Fundusz alimentacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie ilustracyjne. Dzieci odrabiają lekcje przy stole w jasnym, dużym pokoju.

Fundusz alimentacyjny przyznany jest obecnie obowiązującymi decyzjami do dnia 30 września 2022 r. Aby otrzymać świadczenia od 1 października 2022 r. na okres świadczeniowy 2022/2023, należy złożyć nowy wniosek na okres świadczeniowy 2022/2023. Wnioski drogą elektroniczną można składać od 1 lipca 2022 r., tradycyjne - w formie papierowej od 1 sierpnia. Aby zachować tzw. ciągłość świadczeń, należy złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego nie później niż 31 sierpnia. Oczywiście osoby, które złożą wnioski we wrześniu i październiku otrzymają należne świadczenia, jednak wypłaty mogą być realizowane z  wyrównaniem w listopadzie (wnioski złożone we wrześniu) lub grudniu (wnioski złożone w październiku).

Wnioski można składać za pośrednictwem platformy EPUAP lub osobiście na parterze Urzędu Dzielnicy w Punkcie Przyjmowania Wniosków – pokój nr 001A.

Prawdopodobnie będzie również możliwość przesłania wniosku poprzez aplikację bankową, jednak na ten temat brak na razie szczegółów.

Uwaga!

Na okres świadczeniowy 2022/2023 obowiązuje kryterium dochodowe 900 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie.

Maksymalna kwota świadczenia to nadal 500 zł (ale nie więcej niż miesięczna kwota zasądzonych alimentów).