Finał Konkursu Wakacyjnego "Moje Piękne Bemowo"

Malunek niebieskiego domku na OS. Przyjaźń.
Autor: Marta Nozryn Płatnicka

Zakończyliśmy wakacyjny Konkurs Literacko-Plastyczno-Fotograficzny „Moje Piękne Bemowo” organizowany przez Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo. Poznajcie naszych laureatów.

6 września,  Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jakub Gręziak wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe, laureatom, którzy nadesłali najciekawsze prace - zdjęcia swoich prac lub fotografie miejsc naszej dzielnicy wraz z opisami.

Jury przyznało Nagrodę Specjalną dla Najmłodszej Uczestniczki Konkursu 4,5 letniej Aleksandry Kaczyńskiej, która wykleiła z plasteliny makietę swojego ulubionego miejsca, którym jest Park Górczewska. W kategorii Miejsce Historyczne na Bemowie przyznano: Miejsce I:  Monika Breszka – za zdjęcie samolotów na płycie lotniska Bemowo oraz rymowany opis wspomnień z dzieciństwa związanych z lotniskiem. Wyróżnienie: Marta Nozdryn – Płotnicka – za obraz „Melancholia” przedstawiający dom na osiedlu „Przyjaźń” oraz opis przeżyć trzech pokoleń Bemowian związanych z tym miejscem. Wyróżnienie: Tomasz Baran – za zdjęcie kręgu dewiacyjnego przy ulicy Widawskiej, stanowiącego pozostałość infrastruktury bemowskiego lotniska oraz wyczerpującą  i ciekawą informację o pochodzeniu i dalszych losach obecnego kwietnika.

W kategorii – Moje Ulubione Miejsce na Bemowie przyznano: Miejsce I: Klara Siwińska – za poetycki opis parku miejskiego w Forcie Bema i fotografię o szczególnych walorach artystycznych wykonaną za pomocą drona oraz Wyróżnienie dla Małgorzaty Zawilskiej – Rospędek za bardzo zachęcający do odwiedzenia opis Punktu Bibliotecznego przy ul. Konarskiego 6 na Osiedlu „Przyjaźń”, wraz z dokumentacją fotograficzną. Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Kiedy byłam mała, mama często mnie na Hangar przy Radiowej zabierała.

Tata natomiast pokazywał kadłub, skrzydła i pasy startowe w okolicach Radiowej.

Podziwiałam samoloty małe i duże i wyobrażałam sobie nimi pierwsze podróże.

Z ziemi nie widać, jaki samolot to kolos, lecz kiedy stoi nisko można spokojnie oglądać go blisko.” (Monika Breszka  - Miejsce I w Kategorii Miejsce Historyczne na Bemowie).

Malunek niebieskiego domku na OS. Przyjaźń.
Czarnobiałe zdjęcia dwóch samolotów przy hangarze.
Zdjęcie zrobione z góry na Fortach Bema. Na fotografii rodzina na mostku nad fosą patrzy do góry w obiektyw.
Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo i laureaci konkursu.