Wydarzenie

null

Filmowa jesień na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.11.2022 19:00 - 25.11.2022 21:00
Czerwone fotele na sali kinowej.
Autor: UD Bemowo

Mamy receptę na deszczową, jesienną pogodę! Zapraszamy na projekcje filmów: "Orzeł. Ostatni patrol", "Amsterdam", "Chrzciny" oraz "Gdzie diabeł nie może tam baby pośle" w ramach cyklu Kultura na Wielkim Ekranie.

Nie macie pomysłu na jesienny wieczór? Wybierzcie się do Multikina w Wola Parku! W ramach cyklu Kultura na Wielkim Ekranie w listopadowe czwartki o godz. 19:00 będziecie mieli okazję zobaczyć  najnowsze, tegoroczne produkcje.

Oto nasz filmowy rozkład:   

  • 3 XI – "Orzeł. Ostatni patrol"
  • 10 XI – "Amsterdam"
  • 17 XI – "Chrzciny"
  • 24 XI – "Gdzie diabeł nie może tam baby pośle"

Mailowe zgłoszenia wysyłajcie zgodnie z regulaminem na bemowo.zapisy@um.warszawa.pl.

Zapoznajcie się z opisami filmów! 

"Orzeł. Ostatni patrol" – zgłoszenia do 27 października br.

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. To co wydarzy się w kolejnych dniach przejdzie do historii i napisze legendę najsłynniejszego z polskich okrętów.

"Amsterdam" – zgłoszenia do 3 listopada br.

Lata 30 XX wieku. Dwóch żołnierzy i sanitariuszka to trójka bliskich przyjaciół, która zostaje uwikłana w jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych intryg w historii Stanów Zjednoczonych.

Reżyseria: David O. Russell

Gatunek: Komedia

"Chrzciny" - zgłoszenia do 9 listopada br.

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

"Gdzie diabeł nie może tam baby pośle" - zgłoszenia do 17 listopada br.

W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świeciły pustkami, bohaterowie filmu znaleźli sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Skąd wiedzieli na czym można zrobić biznes? Jak dorobili się w czasach kryzysu? Choć mogłoby się wydawać, że to był męski świat, to prawdziwą głowę do interesów miały kobiety. Dorota, Krysia, Marzena i Sabrina udowadniają starą prawdę, że gdy kobieta o coś walczy, to nigdy się nie poddaje i nikt nie jest w stanie jej zatrzymać.

 

Plakaty czterech filmów.

Załączniki: