Dzień otwarty na stacji C04 Bemowo

Plakat zapraszający na dzień otwarty na budowie Metra. Po lewej stronie kolorowa grafika przedstawiająca miasto, ludzi i pojazdy komunikacji. Po prawej napis

W niedzielę, 12 września, w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na dzień otwarty na stacji C4 Bemowo, budowanej pod skrzyżowaniem ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich.

– Kolejna stacja rozbudowywanej II linii metra, otwiera swoje podwoje przed mieszkańcami. Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków do pierwszej ze stacji znajdujących się w dzielnicy Bemowo. Dzień otwarty na budowie stacji C4 Bemowo potrwa od godz. 11.00 do godz. 15.00 – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Zwiedzający zejdą na poziom przejścia podziemnego pod skrzyżowaniem, a następnie przez antresolę na peron stacji. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei. Zostaną zaprezentowane również pomieszczenia techniczne: wentylatornia oraz podstacja energetyczna.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia (w załączniku).

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

Wejście na teren stacji od strony ul. Kossutha (przy punkcie informacyjnym). Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia.

Wymagany jest odpowiedni strój:

• kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Osoby w niedpowiednim ubiorze nie zostaną wpuszczone na budowę.

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: C05 "Ulrychów" - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i C04 "Bemowo" zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Za stacją C04 będą się znajdować tory odstawcze dla pociągów metra. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Wykonawca otrzyma za zrealizowanie inwestycji 959 249 940,00 zł. Drugi etap budowy odcinka zachodniego jest częścią projektu "Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru - etap III", który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dla projektu o wartości 3 564 536 216,00 zł uzyskano dofinansowanie unijne w wysokości 1 952 151 513,23 zł.