Wydarzenie

null

Dwudniowy cykl warsztatów polskich tańców narodowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2022 14:00 - 27.11.2022 18:00
Autor: WKU

Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek i Kujawiak. Chcecie nauczyć się tych dobrze znanych z nazwy tańców narodowych w praktyce? Zapraszamy na dwudniowe warsztaty!

25 i 26.11.2022 r. w godz. 14.00-18.00 w Klubie Yogi przy ul. Lazurowa 14 odbędą się warsztaty z 5 polskich tańców narodowych pod hasłem „Polacy nie gęsi – polskie tańce znają”.

Polskie tańce narodowe jako przejaw kultury związane były zawsze z określonymi środowiskami i spełniały konkretne funkcje. Istotną rolę w kształtowaniu ich formy muzycznej i tanecznej odegrały środowiska magnackie, szlacheckie, mieszczańskie, a także scena polska. Powiązane są z dziejami Polski, treściami patriotycznymi, walkami narodowo-wyzwoleńczymi, które przez prawie całe dziewiętnaste stulecie czyniły z nich symbol „polskości” narodu, którego państwa na mapie świata nie było. W średniowieczu wszelkie tańce uznawane były przez duchowieństwo za niemoralne.Tańce Polskie Narodowe natomiast weszły na salony, były uważane za eleganckie i szlachetne.

Zespół Folklorystyczny Lazurki przygotował dwudniowe teoretyczne i praktyczne warsztaty z 5 polskich tańców narodowych  Krakowiak, Polonez, Mazur, Oberek i Kujawiak. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę w wymiarze 4 godzin z podziałem na tańce.

  • Sobota – polonez, mazur, krakowiak.
  • Niedziela  kujawiak i oberek.

Wyspecjalizowana kadra przekaże w przystępny sposób wiedzę, nauczy od podstaw tańca, zaprezentuje stroje, muzykę z epoki oraz materiały edukacyjne. Warsztaty skierowane są do grupy 50 osób w wieku 13+. Nie są wymagane umiejętności ani doświadczenie taneczne. Nie ma konieczności zapisywania się w parach.

W bezpłatnych warsztatach może wziąć udział każdy kto tylko wyrazi taką chęć. Sposób prowadzenia warsztatów zostanie dostosowany do grupy, tak aby każdy uczestnik czuł się komfortowo, wyniósł z nich wiedzę, piękne wartości i świetnie się bawił. Materiały z warsztatów zostaną udostępnione za pomocą platform internetowych, takich jak Facebook, YouTube Lazurki.pl. 

Zapisy na stronie internetowej.