null

Do wirtualnego biura jeden krok…

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić". Z prawej strony na górze zdjęcie kobiety wkładającej kartę do bankomatu, poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.
Autor: ZUS

Zdalne prowadzenie biznesu jest dziś możliwe. Pandemia koronawirusa pokazała, że czasami nie jest to wybór, lecz konieczność. Warto więc zadbać o swoje wirtualne biuro.

Komputer podłączony do internetu to dopiero początek. Warto zainstalować dobry pakiet oprogramowania biurowego oraz wydajne środowisko komunikacyjne, które pozwoli organizować wirtualne spotkania, konferencje czy narady.  Ważne narzędzia oferuje też administracja publiczna w Polsce. Coraz więcej urzędów, z którymi współpracuje biznes, tworzy przyjazne środowisko cyfrowej obsługi klienta. Wśród nich jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS to jeden z pierwszych e-urzędów w Polsce. Powstał w 2012 roku i od tego czasu jest intensywnie rozwijany. PUE ZUS pozwala załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Dotyczy to zarówno płatników składek (przedsiębiorców), ubezpieczonych i świadczeniobiorców. Przedsiębiorcy zresztą najczęściej występują we wszystkich tych trzech rolach. Opłacają składki za siebie i za pracowników, są ubezpieczonymi i często pobierają świadczenia: chorobowe, macierzyńskie, ojcowskie.

Po to, żeby w pełni skorzystać z dobrodziejstw e-administracji, warto mieć rachunek bankowy. Wtedy ZUS przeleje pieniądze, np. z zasiłku chorobowego, bezpośrednio na konto. Większość banków oferuje bankowość elektroniczną. W każdej chwili możemy wejść na swoje konto, sprawdzić jego stan, zrobić przelew. Dzięki rachunkowi w banku nasze wirtualne biuro będzie kompletne.

Rachunek bankowy to także korzyści w życiu codziennym.  Nie potrzebujesz nosić ze sobą gotówki, bo w sklepie możesz zapłacić kartą. W ten sposób zmniejszasz ryzyko, że ktoś ukradnie Ci pieniądze. Zapłacisz rachunki i zrobisz zakupy przez internet. Nie musisz więc wychodzić z domu, żeby załatwić codzienne sprawy. Możesz łatwo sprawdzać w banku, ile pieniędzy już wydałeś i na co, a także ile Ci jeszcze zostało. Z pomocą banku możesz również oszczędzać i inwestować swoje pieniądze.

Więcej na: http://www.zus.pl

Na górze z prawej strony na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić", niżej na granatowym prostokącie napis "Korzystaj z rachunku bankowego i dbaj o siebie", pod spodem zdjęcie przedstawiające seniorkę płacącą kartą w aptece, obsługuje ją mężczczyzna, trzymający w ręku terminal. Z lewej strony zdjecie młodej kobiety, pokazujacej starszemu mężczyźnie ekran tabletu, poniżej na granatowym prostokącie napis "Otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!", poniżej zdjecie młodego mężczyzny tłumaczącego coś starszemu mężczyźnie, z długopisem w ręku, na samym dole poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.