null

Daj się zobaczyć na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik delegatury przypina odblask do plecaka.
Autor: BBiZK

Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego są na drodze szczególnie narażeni na niebezpieczeństwa. Ponieważ z każdym kolejnym dniem grudnia coraz wcześniej robiło się ciemno, a zamiast słońca widzieliśmy mgłę, śnieg lub deszcz, był to idealny czas, żeby pomyśleć o bezpieczeństwie dzieci.

Dziecięca percepcja nie jest jeszcze w pełni rozwinięta przez co bardzo często nie potrafią one właściwie ocenić sytuacji i reagować na zdarzenia drogowe. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo młodych Bemowiaków Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo we współpracy z Sekcją Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zainicjowała cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi z bemowskich szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych. Podczas grudniowych prelekcji policjanci omówili podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w ruchu ulicznym, np. zatrzymywania się na czerwonym świetle, prawidłowego poruszania się po poboczu, rozglądania się przed wejściem na jezdnię. Przypomnieli również co należy robić w sytuacjach zagrożenia. Pracownicy Delegatury zwrócili uwagę, jak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych poruszających się po zmroku ma nawet niewielki element odblaskowy. Na zakończenie, organizatorzy wyposażyli każdego małego Bemowiaka w odblaskowe zawieszki, których zakup sfinansowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. Z kolei dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, każda z placówek oświatowych otrzymała zestaw kamizelek odblaskowych, dzięki którym uczniowie będą bardziej widoczni w trakcie wycieczek szkolnych.

W grudniowych prelekcjach podczas 80 spotkań udział wzięło ok. 2400 uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Do zobaczenia w styczniu!

Pracownicy delegatury BBiZK rozdają odblaski uczniom
Zobacz galerię (6 zdjęć)
policjantka z WRD KSP świeci latarką na odblaski. Wokół dzieci trzymające odblaski.
Pracownik delegatury przypina odblask do plecaka.
Grupa dzieci. Dzieci trzymają w rękach książeczki „Pomagam bo umiem”.
policjantka prowadzi zajęcia z uczniami. W rękach trzyma pasy.
policjantka prowadzi zajęcia z uczniami. W rękach trzyma pasy.