Budowa Szkoły Podstawowej przy ul. Zachodzącego Słońca

Budowa Szkoły Podstawowej przy ul. Zachodzącego Słońca

3

W maju tego roku przy ul. Zachodzącego Słońca rozpoczęła się budowa Szkoły Podstawowej wraz z Przedszkolem dla blisko 1000 dzieci. To największa tego typu inwestycja realizowana obecnie na terenie Warszawy. Do dyspozycji uczniów będzie m.in. 60 sal dydaktycznych, 3 sale gimnastyczne, i co biblioteka z dwiema czytelniami multimedialnymi. Znajdzie się też coś dla miłośników sportu: kompleksowo wyposażone boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw dla sześciolatków i 250 miejsc parkingowych dla rodziców i nauczycieli. Szkoła będzie przyjazna środowisku i wyposażona w technologię pozyskującą energię ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu roczne koszty funkcjonowania tej placówki będą średnio o 40 proc. niższe w porównaniu ze standardowymi szkołami funkcjonującymi obecnie na terenie miasta. Zastosowane zostaną m.in. włókna fotowoltaiczne, które będą produkowały energię elektryczną wykorzystywaną do oświetlenia zewnętrznego szkoły oraz kolektory słoneczne, z których energia służyć będzie do podgrzewania wody. Nowa szkoła ma rozpocząć swoją działalność 1 września 2014 roku, a dzielnica na ten cel przeznaczy 34,7 mln zł.