null

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. gen. Pełczyńskiego 24B

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W lutym oddano do użytkowania ostatni budynek, w którym zamieszkają 42 rodziny. Łącznie w ramach budowy mieszkań komunalnych od ubiegłego roku wybudowano i przekazano do użytkowania 177 lokali.

Wykonawca był bardzo sprawny w realizowaniu tego zadania. Zakończenie tej inwestycji determinowane było jedynie podpisaniem umów na dostawę i dystrybucję ciepła do budynku oraz przyłączenie budynku do wewnętrznej sieci ciepłowniczej – mówi Stanisław Pawełczyk, zastępca burmistrza, odpowiedzialny za inwestycje w Dzielnicy Bemowo. Budynek ma 7 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, gdzie znalazły się komórki lokatorskie.

Każdy z budynków, wchodzących w skład kompleksu przy ul. gen. Pełczyńskiego, został wyposażony w windy. Zagospodarowanie terenu zaprojektowano tak, by wydzielone zewnętrzne miejsca parkingowe oraz miejsca parkingowe w dwóch garażach podziemnych zapewniły odpowiednią
ich liczbę dla całości inwestycji, tzn. 272 mieszkań oraz dla przedszkola usytuowanego w budynku nr 1 przy ul. Pełczyńskiego 24.
Wykonawca realizował obiekty kompleksu budynków komunalnych w systemie „pod klucz” z pełnym wyposażeniem niezbędnym do zasiedlenia mieszkania bezpośrednio po otrzymaniu przydziału. Budynek jest ostatnim z czterech budynków przewidzianych do realizacji zgodnie z projektem kompleksu budynków komunalnych przy ul. Pełczyńskiego.

Zobacz galerię (3 zdjęć)