null

Brak tytułu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Drodzy Mieszkańcy,

 

w dn. 7 września na terenie Lotniska Warszawa - Babice odbędzie się impreza pn. „Międzynarodowe pokazy pirotechniki i laserów – Poland Tour” na Bemowie znane jako „Damy Ognia”. Wydarzanie to  jest organizowane przez prywatną firmę Polskie Biuro Targów i Wystaw Poznań Expo Sp. Z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

 

Rada i Zarząd Dzielnicy Bemowo są przeciwni organizacji pokazów pirotechnicznych, które są uciążliwe nie tylko dla mieszkańców, ale również dla zwierząt domowych i dziko żyjących w pobliskim Kampinoskim Parku Narodowym.

 

Mimo podjętych wszelkich możliwych działań, jakie mieszczą się w granicach prawa i kompetencji Rady oraz Zarządu Dzielnicy Bemowo, aby ta impreza nie odbyła się w zapowiadanej formie – w sobotę będą pokazy fajerwerków.

 

Z uwagi na wymogi imprezy z ruchu kołowego wyłączony zostanie fragment ul. Piastów Śląskich na odcinku od ul. Żołnierzy Wyklętych do Popiołka w trakcie trwania wydarzenia.

 

Uczulamy również mieszkańców, aby w miarę możliwości zaplanowali wcześniej wieczorne spacery z psami. Pokazy fajerwerków i laserów mają się odbyć w godz. 21.30-22.00 i 23.00-23.30.

 

Załączamy komunikat Zarządu Dzielnicy Bemowo w sprawie wydarzenia „Damy Ognia”, który został opublikowany w czerwcowym numerze „Twojego Bemowa” - informatora wydawanego przez urząd oraz podjęte przez Radzę Dzielnicy Bemowo stanowisko na ostatniej Sesji Rady Dzielnicy.