null

Bezpieczny senior na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorzy słuchający prelekcji. W tle policjantka prowadząca wykład.
Autor: BBiZK

Jak nie dać się oszukać? Tego dowiedzieli się bemowscy seniorzy podczas spotkania informacyjnego z przedstawicielami policji.

4 listopada w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów przy ul. Lazurowej 14 odbyło się kolejne spotkanie z seniorami, w którym udział wzięli: st. post. Aleksandra Ziółkowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bemowo oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Prelekcja poświęcona była bezpieczeństwu seniorów, zwłaszcza procederowi oszustw i wyłudzeń metodami na tzw. wnuczka, policjanta, inkasenta itp. Pomimo, że schemat działania przestępców jest nagłaśniany w środkach masowego przekazu i powinien być znany mieszkańcom, to liczba zgłoszeń tego typu oszustw pozostaje ciągle na wysokim poziomie. Policjantka zwróciła uwagę na to, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy oraz nie zwracają się do osób postronnych o pomoc w realizacji działań operacyjnych. W przypadku odebrania takiego telefonu należy natychmiast się rozłączyć i poinformować o próbie wyłudzenia Policję.

Na zakończenie spotkania, w którym ogółem wzięło udział 45 osób, seniorzy otrzymali opaski odblaskowe a także gadżety i ulotki promując m.st. Warszawę oraz kampanię społeczną „Policjant ? Wnuczek ? A może oszust ?!”.

Informujemy, że Policja nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji i nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Seniorzy słuchający prelekcji. W tle policjantka prowadząca wykład.