null

Bezpieczny Senior na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Policjantka prowadząca prelekcję, siedzący tyłem seniorzy.
Autor: UD Bemowo

11 października o godz. 10.00 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów na Bemowie odbyła się prelekcja poświęcona bezpieczeństwu seniorów.

11.10.2022 r. o godz. 10.00 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów przy ul. Lazurowej 14 odbyła się prelekcja dla seniorów, w której udział wzięli: st. post. Aleksandra Ziółkowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, pracownicy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Bemowo oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

Prelekcja poświęcona była bezpieczeństwu seniorów, zwłaszcza procederowi oszustw i wyłudzeń metodami na tzw. wnuczka, policjanta, inkasenta itp. Pomimo, że schemat działania przestępców jest nagłaśniany w środkach masowego przekazu i powinien być znany mieszkańcom, to jednak liczba zgłoszeń tego typu oszustw pozostaje ciągle na wysokim poziomie. Policjantka zwróciła uwagę na to, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy oraz nie zwracają się do osób postronnych o pomoc w realizacji działań operacyjnych. W przypadku odebrania takiego telefonu należy natychmiast się rozłączyć i poinformować o próbie wyłudzenia Policję.

Na zakończenie spotkania, w którym ogółem wzięło udział 20 osób, seniorzy otrzymali opaski odblaskowe a także gadżety i ulotki promujące m.st. Warszawę oraz kampanię społeczną „Policjant? Wnuczek? A może oszust?!”.

Policjantka prowadząca prelekcję, siedzący tyłem seniorzy.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Policjantka prowadząca prelekcję, siedzący tyłem seniorzy.
Seniorzy słuchający prelekcji.
Policjantka prowadząca prelekcję.