null

Bezpieczny Rowerowy Maj na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci odwrócone tyłem, przed nimi policjant na motorze, w tle radiowóz policyjny.
Autor: Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa (CB)

W piątek 28 kwietnia 2023 r. w Przedszkolu 320 przy ul. Cokołowej 2 na Bemowie odbyła się oficjalna inauguracja Rowerowego Maja, czyli największej kampanii promującej aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Zabawa połączona z elementami rywalizacji zachęca do dojazdu do szkół i przedszkoli na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach lub deskorolce.

Właściwe przygotowanie dzieci i ich sprzętu do udziału w Rowerowym Maju jest koniecznie, aby móc w pełni cieszyć się z codziennych aktywnych form przejazdu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych bemowiaków, podczas inauguracji kampanii Rowerowy Maj w Przedszkolu 320 przy ul. Cokołowej 2, policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Bemowo oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z przedstawicielami Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zachęcali również do korzystania z elementów odblaskowych. Z kolei Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo – Piotr Kobierski przypomniał przedszkolakom podstawowe elementy wyposażenia roweru.  Uroczystość  została zwieńczona atrakcjami przygotowanymi przez funkcjonariuszy policji. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz i zapoznać się z jego wyposażeniem, a także usiąść na motocyklu.

Każdy przedszkolak został wyposażony w odblaskową zawieszkę ufundowaną przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy oraz kamizelkę odblaskową zakupioną przez Urząd Dzielnicy Bemowo, dzięki temu uczestnicy akcji Rowerowy Maj będą bardziej widoczni w ruchu drogowym.

W spotkaniu udział wzięło ok. 120 przedszkolaków.

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Sztaluga z umieszczonym na niej rysunkiem przedstawiającym rower. Mężczyzna obok sztalugi wskazuje rysunek. Po lewej stronie dwie kobiety.
Dwie kobiet, mężczyzna i trzech policjantów trzymających w dłoniach zawieszkę odblaskową w kształcie radiowozu policyjnego.
Dzieci odwrócone tyłem, przed nimi policjant na motorze, w tle radiowóz policyjny.
Mężczyzna z flamastrem w dłoni, obok sztaluga, na której znajduje się rysunek przedstawiający część roweru.
Policjant kierujący światło latarki na dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe.