null

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” – ubankowienie świadczeniobiorców ZUS

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić". Z prawej strony na górze zdjęcie kobiety wkładającej kartę do bankomatu, poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.
Autor: ZUS

Nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata bez nowych technologii. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego – również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Ubankuj seniora!

Nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata bez nowych technologii. Obecnie już nawet przedszkolaki potrafią obsługiwać smartfona czy włączyć bajkę na YouTube. A co z osobami starszymi, które nie zawsze nadążają za postępem technologicznym? No właśnie – w takich sytuacjach to młode pokolenie powinno wziąć sprawy w swoje ręce.

Zakupy online, szybkie przelewy czy płatności Blikiem to w zasadzie codzienność dla większości z nas. Dla większości – bo na pewno nie dla wszystkich. Nasi dziadkowie lub rodzice albo inni bliscy w wieku senioralnym często nie potrafią sprawnie posługiwać się komputerem, korzystać z internetu czy bankowości elektronicznej. Jednak wystarczy, że wytłumaczymy, wyjaśnimy i pokażemy im, że to nic trudnego.

Pokażmy swoim bliskim, jak założyć konto w banku i jak robić przelewy. Będą mogli szybko i wygodnie opłacać rachunki lub robić zakupy przez internet. Będą wtedy bezpieczniejsi – a także ich pieniądze. Więcej: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/ubankuj-seniora-

Prosto na rachunek...w banku

Tradycyjne urzędy, w których trzeba czekać w kolejkach i w których traci się czas i energię, odchodzą powoli do lamusa. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego – również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Elektronicznie można też otrzymywać z ZUS świadczenia – wystarczy założyć konto w banku i zmienić sposób wypłaty zasiłku, emerytury czy renty.

E-urzędy i e-usługi dla obywateli są w Polsce powszechnie dostępne. Coraz więcej spraw możesz załatwić szybko, wygodnie i w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy mieć konto w banku i profil zaufany. Tak samo jest w ZUS. Dzięki Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz usłudze e-wizyty w ZUS możesz załatwić wiele spraw. Bez osobistego kontaktu możesz również otrzymywać z ZUS świadczenia.

ZUS to nie tylko emerytury i renty, które otrzymują seniorzy. ZUS to także wsparcie dla młodych, aktywnych zawodowo osób, które korzystają ze świadczeń w konkretnych życiowych sytuacjach, np. z zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka lub z zasiłku chorobowego, gdy nie mogą pracować. Więcej: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/prosto-na-rachunek-w-banku

Do wirtualnego biura jeden krok...

Zdalne prowadzenie biznesu jest dziś możliwe. Pandemia koronawirusa pokazała, że czasami nie jest to wybór, lecz konieczność. Warto więc zadbać o swoje wirtualne biuro.

Komputer podłączony do internetu to dopiero początek. Warto zainstalować dobry pakiet oprogramowania biurowego oraz wydajne środowisko komunikacyjne, które pozwoli organizować wirtualne spotkania, konferencje czy narady.  Ważne narzędzia oferuje też administracja publiczna w Polsce. Coraz więcej urzędów, z którymi współpracuje biznes, tworzy przyjazne środowisko cyfrowej obsługi klienta. Wśród nich jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS to jeden z pierwszych e-urzędów w Polsce. Powstał w 2012 roku i od tego czasu jest intensywnie rozwijany. PUE ZUS pozwala załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Dotyczy to zarówno płatników składek (przedsiębiorców), ubezpieczonych i świadczeniobiorców. Przedsiębiorcy zresztą najczęściej występują we wszystkich tych trzech rolach. Opłacają składki za siebie i za pracowników, są ubezpieczonymi i często pobierają świadczenia: chorobowe, macierzyńskie, ojcowskie. Więcej: https://bemowo.um.warszawa.pl/-/do-wirtualnego-biura-jeden-krok

Na górze z prawej strony na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić", niżej na granatowym prostokącie napis "Korzystaj z rachunku bankowego i dbaj o siebie", pod spodem zdjęcie przedstawiające seniorkę płacącą kartą w aptece, obsługuje ją mężczyzna trzymający w ręku terminal. Z lewej strony zdjęcie młodej kobiety pokazującej starszemu mężczyźnie ekran tabletu, poniżej na granatowym prostokącie napis "Otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!", poniżej zdjecie młodego mężczyzny tłumaczącego coś starszemu mężczyźnie z długopisem w ręku, na samym dole poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Infografika "Korzyści z konta w banku dla seniora"
Infografika "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo"