null

Bezpieczeństwo Seniora w ruchu drogowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu policjant w maseczce z lewej strony oraz telewizor z prawej strony, na ekranie dwóch policjantów w żółtych kamizelkach oraz senior przy rowerze, na dole ekranu napis Bezpieczny senior w ruchu drogowym.

29 czerwca 2021 roku w Bibliotece Sąsiedzkiej „Spotykalnia” przy ul. Powstańców Śląskich 126 odbyło się kolejne spotkanie z seniorami z Bemowa pn. „Bezpieczeństwo Seniora w ruchu drogowym” w ramach współpracy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Celem serii spotkań na Bemowie jest uwrażliwienie seniorów na właściwe zachowanie w ruchu drogowym, a tym samym zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, stwarzającym zagrożenie dla życia i zdrowia.

Seniorzy dowiedzieli się, że każdy z uczestników ruchu drogowego – kierowca, rowerzysta, pieszy – jest tak samo odpowiedzialny za stan bezpieczeństwa na drogach. Policjanci – aspirant sztabowy Robert Niedbałko wskazał jakie niebezpieczeństwa „czyhają” na pieszych, rowerzystów, kierowców, a także pasażerów w transporcie publicznym. Podkreślali jak ważne jest zachowanie ostrożności będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Pamiętajmy, że pośpiech nie służy nikomu  i lepiej  dotrzeć do celu nieco później, ale bezpiecznie.

Po spotkaniu uczestnicy otrzymali  ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy gadżety,  dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa seniorów.