
Zapraszamy Was serdecznie na Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się w sobotę, 10 lipca, o godz. 11:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na zakończenie, o godz. 16:00, rozpocznie się koncert utalentowanego wokalisty młodego pokolenia – Dawida Kwiatkowskiego.
Zorganizujemy szeroki wachlarz warsztatów, pokazów i zabaw naukowych, konkursów oraz innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będziecie mieli okazję spróbować swoich możliwości w różnych strefach naukowych:
- Strefa Centrum Nauki Kopernik;
- Nowoczesne Technologie;
- Ale kosmos!;
- Klimat to my! – strefa ekologiczna;
- Żywioły;
- Domowe Laboratorium;
- Akademia Młodego Medyka;
- Świat Pszczół;
- Powrót do przeszłości – strefa archeologiczna.
Centrum Nauki Kopernik odpowie Wam na pytania: czy rytm wpływa na poczucie czasu? Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Ile waży powietrze, które jest nad nami? Wraz z Mały Inżynier staniecie się konstruktorami prawdziwych robotów Lego WeDo, a także nauczycie się programowania gier! Planetarium Planeta Anuka zabierze Was w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzycie Słońce, Księżyc, gwiazdozbiory, planety, galaktykę, deszcz meteorów i meteoryty. Będziecie mogli zobaczyć nawet swój gwiazdozbiór zodiakalny! Zabierzemy Was również na wirtualny pokaz stacji kosmicznej w goglach VR. Podczas Pikniku poznacie bliżej żywioły ziemskie. Przekonacie się, dlaczego woda jest źródłem życia i odwiedzicie krainę magii z suchym lodem. Wraz z Mocna Ekipa stworzycie laboratorium, w którym wykonacie mydełka i lawową lampę! Dowiecie się, jak możemy pomóc matce Ziemi oraz dlaczego segregowanie śmieci jest ważne. Do domów wrócicie z własną woskowijką i woreczkiem wielorazowym. Razem z Akademia Małego Lekarza osłuchacie serce prawdziwym stetoskopem, nauczycie się anatomii z panem Kostkiem, a także odbędziecie „Misję dla Superbohatera, czyli ABC pierwszej pomocy”. Wojskowa Akademia Techniczna pokaże Wam, jak działa skaner i drukarka 3D. Wydział Archeologii Uniwersytet Warszawski zabierze Was w podróż do epoki kamienia. Zobaczycie pradziejową produkcję narzędzi krzemiennych oraz ornamentowanie naczyń ceramicznych. SGGW / Warsaw University of Life Sciences przybliży Wam świat pszczół. Dowiecie się, dlaczego bez tych owadów na ziemi nie istniałoby życie i spróbujecie różnych rodzajów miodu. Niespodzianką będą pokazy ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od Nitro Lody! A to nie wszystko, co dla Was zaplanowaliśmy!
Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są otwarci na nowe doświadczenia oraz poszerzanie wiedzy w formie zabawy. Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania świata nauki! Nie może Was tam zabraknąć! Do zobaczenia!
Wstęp wolny! Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Podczas koncertu obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust maseczką.
Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.
Sprawdź lokalizację na mapie
Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.