null

Bemowska Manufaktura Pomysłów 30 kwietnia 2020

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

 

 

❗️W tym tygodniu w ramach BEMOWSKIEJ MANUFAKTURY POMYSŁÓW zapraszamy do nauki samodzielnego szycia zwykłych maseczek ochronnych ????????

https://youtu.be/tHRt2Rwj-6E

lub maseczek profilowanych ????

https://youtu.be/JEmhMmslhCw

????Pokażemy Wam także jak łatwo zrobić domek, stanowiący schronienie dla pszczółek ????murarek, które są niezwykle pożytecznym owadem:

https://youtu.be/yW2U1PIXoxY

????Zachęcamy również do naszych warsztatów etnograficznych i nauki samodzielnego wykonania zabawki, wzorowanej na dawnej zabawce ludowej. Do zrobienia jej możemy użyć materiałów dostępnych w domu

https://youtu.be/rHWpiTUUfWs

????W ramach projektu Własne Ścieżki Pokoleń - Niepodlegli Niezwyciężeni, zapraszamy do obejrzenia spotkania z Panią Teresą Kudelską-Michalak, uczestniczką "małego sabotażu", śpiewaczką operowa, córką Wincentego Kudelskiego ps. "Władysław", żołnierza I Rejonu VII Obwodu "Obroża" Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego w szeregach VI Kompanii II Batalionu AK "Obroża"

https://youtu.be/bWHXhCfMnYU

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy poleca:
????W poniedziałki i środy o godz. 9.00 „Poczytanki Babci Danki” – legendy i baśnie dla najmłodszych (www).
????We wtorki o godz. 16.00 czytamy dzieciom po angielsku (www).
????W czwartki o godz. 15.00 słuchowisko Bon ton dla najmłodszych – Babcia Danka opowiada w nim o tym, czym jest savoir vivre i jakie są zasady dobrego wychowania (www).
????Co dwa tygodnie w piątek o godz. 16.00 cykl „My, Słowianie” – gawędy o fascynujących zwyczajach, rytuałach i obyczajach naszych przodków (www).
????W każdą niedzielę o godz. 16.00 na profilu Biblioteki na YouTube bibliotekarz Radek poleca najciekawsze propozycje filmowe, które w kolejnym tygodniu można obejrzeć w telewizji (YouTube).
????W soboty o godz. 15.00 bibliotekarze prezentują swoje pasje. Dzielą się wiedzą i praktycznymi wskazówkami w zakresie m.in. szydełkowania, tworzenia roślinnych dekoracji w słoiku, przygotowywania naturalnych domowych kosmetyków i środków czystości czy pracy z mikrofonem (FB).

????30.04.2020 r. o godz. 17.00 – zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne „Pomalujmy słowa” – czytamy i tworzymy pt. Maria Konopnicka: „Na jagody” więcej szczegółów na http://bibliotekabemowo.pl/

Bemowskie Centrum Kultury poleca:
????5 maja o godz. 17:15 - Angielski online dla rodziców z dziećmi B1+
????6 maja godz. 18.00 - zapraszamy na spotkanie online z dietetyczką Małgorzatą Różańską, która opowie o zapaleniu stawów. Spotkanie będzie transmisją online na funpagu Bemowskie Centrum Kultury.
????6 maja o godz. 17:00 – zajęcia online Matematyka Montessori
????6 maja o godz. 17:00 – warsztaty online DOMOTWÓRCY
????7 maja o godz. 18:00 - Bemowskie Spotkania Kryminalistyczne: Psychologia sądowa, czyli kilka słów o umyśle przestępcy | webinarium

WKU.