null

Bemowska Biblioteka Publiczna w gronie laureatów!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej wyłoniła finalistów konkursu. Projekt #WpływamyNaKulturę zakwalifikował się do finału w kategorii Instytucje animacji kultury.

 

Projekt pod nazwą #WpływamyNaKulturę został zrealizowany we współpracy z Fundacją ARTE w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy. W jego ramach w majowe weekendy w bemowskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania on-line ze znanymi i lubianymi TikTok-erami.

 

„Naszym założeniem było pokazanie młodzieży, że Biblioteka to nie tylko półki z książkami i kojarząca się z nimi nuda, ale wiele ciekawych warsztatów realizowanych dla każdej grupy docelowej, włączając w to właśnie ich. Zależało nam na tym, ażeby wywołać interakcję z młodymi ludźmi, która nie tylko wyzwoli chęć przyjścia do nas czy też włączenia się do proponowanych inicjatyw, ale także zachęci do korzystania z naszych zasobów. Chcieliśmy ich skłonić do sięgnięcia po ciekawą literaturę.”

 

W założeniu projekt miał również pokazać sposób na wyrażenie siebie, swoich pasji i wyznawanych wartości. Wśród młodzieży bardzo wyraźnie widać wzrastające zainteresowanie nowymi mediami i twórcami związanymi z platformami komunikacji przeznaczonymi dla młodszego odbiorcy, stąd też pomysł na wykorzystanie tego trendu i popularnych twórców TikToka.

 

Nagroda WNEK promuje najlepsze przedsięwzięcia edukacji kulturalnej zrealizowane w Warszawie oraz ich autorów. Mogą się o nią ubiegać autorzy programu lub projektu edukacji kulturalnej, zrealizowanego w instytucji kultury, szkole, przedszkolu lub placówce edukacji pozaszkolnej, na uczelni wyższej, ale także przez organizacje pozarządowe, firmy lub osoby fizyczne.