null

Bemowo sprawdzi formę co do metra

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.10.2023 10:00 - 21.10.2023 16:00
Plakat informacyjny. W tle biegną ludzie na bieżni. Na dole loga organizatorów.
Autor: AZS Warszawa

Ostatnią szansą, żeby wziąć udział w Teście Coopera dla Wszystkich, jeszcze przed zapadnięciem w zimowy sen, będzie Bemowo i szkolna bieżnia przy ul. Zachodzącego Słońca 25. Udział w próbie jest darmowy.

Test Coopera dla Wszystkich od lat promuje aktywność fizyczną i zachęca do rozpoczęcia przygody ze sportem. Chociaż całe wydarzenie rozgrywa się na bieżni, to nie jest skierowane wyłącznie do zapalonych biegaczy i biegaczek. Jak sama nazwa wskazuje sprawdzić się mogą tu wszyscy bez względu na wiek, płeć czy aktualną formę. Dla amatorów biegania test będzie miłą odmianą, bo nie ma tu klasycznej linii mety, a wszystko wyznacza czas.  

 

Sama próba trwa jedynie 12 minut i polega na nieprzerwanym biegu lub marszu. Po upływie tego czasu uczestnicy zatrzymują się na bieżni i sprawdzają jaki dystans pokonali. Wynik uzyskany w metrach sprawdza się w specjalnych tabelach opracowanych przez dr. Kennetha Coopera, który uznawany jest też za pioniera aerobiku.

 

Przykładowo kobieta w wieku 30-39 lat, żeby uzyskać wynik dobry musi pokonać dystans od 2000 do 2500 m, a jej rówieśnik żeby otrzymać ten sam wynik musi przebiec od 2300 do 2700 m. Chłopcy w wieku 17-19 lat na rezultat dobry muszą przebiec od 2700 do 3000 m, a dziewczęta od 2100 do 2300 m. Czy jesteś ciekaw ile Ty pobiegniesz w ciągu 12 minut?

 

W każdej z pięciu stołecznych lokalizacji szkoła na rzecz której pobiegnie najwięcej osób wygrać będzie mogła czek na zakup sprzętu sportowego o wartości 3000 zł. Nagrodę ufundował Decathlon Warszawa i to w sklepach tej marki będzie można niezbędne zakupy.

 

– Podczas Testu Coopera dla Wszystkich jedni mogą się poczuć jak podczas jak zawodów lekkoatletycznych, bo jednak częściej biegacze korzystają z parków lub lasów niż trenują na stadionie. Nie trzeba być jednak wyczynowcem, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Dla jednych to może być sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną oraz przypomnienie sobie czasów gdy biegało się podobne testy w szkole na ocenę. Oczywiście zapraszamy też szkoły, bo dla nich tradycyjnie mamy dodatkową rywalizację – mówi Hanna Matula, koordynatorka wydarzenia

 

Przypomnijmy, że wiosną 2023 roku na Bemowie, tylko że w innej lokalizacji, uczestniczyło ponad 567 osób w wieku od roku do 75 lat. To pokazuje tylko, że jest to wydarzenie dla wszystkich. Łącznie uczestnicy pokonali wtedy 1 030,40 km. Czy w tym roku uda się poprawić ten rezultat i przebić frekwencję z Targówka? Przypomnijmy, że stawiły się tam aż 941 osoby.         

 

Początek akcji w sobotę 21 października o godzinie 10 na terenie Szkoły Podstawowej nr 357 przy ul. Zachodzącego Słońca 25. Biegacze będą ruszali falami co 20 minut do 15:40. Udział jest darmowy. Obowiązują zgłoszenia na kolejne godziny, tak żeby uniknąć tłoku na bieżni. Rejestrować można się przez stronę internetową.  

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest AZS Warszawa. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy, a także PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Narodowe Centrum Badania Kondycji Fizycznej, Firma Gepard oraz  Veolia.    

 

Zapisy: https://testcoopera.pl/warszawa-bemowo/

Grafika dekoracyjna