null

Bemowo biegało w rekordowej liczbie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biegacze na bieżni.
Autor: AZS

W niedzielę, 28 maja na szkolnej bieżni, przy ulicy Andriollego 1 odbył się Test Coopera dla Wszystkich. W wydarzeniu wzięło udział aż 567 osób. W ramach wydarzenia tradycyjnie prowadzona była akcja “Wybiegaj Sprzęt Sportowy dla Swojej Szkoły”. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 364, na której terenie odbywały się biegi dopisali i pewnie wygrali.

Ostatni tej wiosny Test Coopera dla Wszystkich rozgrywany na warszawskim Bemowie odznaczył się wielkim zainteresowaniem. Ustanowiony  został nowy rekord uczestników dla tej dzielnicy w liczbie 567 biegających! Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku pobiegło tu 413 osób, co i tak było bardzo dobrym rezultatem. Pogoda dopisała i przez całe zawody było bardzo słonecznie, lepszych warunków do biegów nie można było sobie wymarzyć. Od godziny 10 do 16 można było sprawdzić swoje możliwości. 12 minutowy bieg wymagał z pewnością dobrego oszacowania swoich możliwości, wytrzymałości by uzyskać satysfakcjonujący wynik. Każde okrążenie liczyło 260 metrów.

Najdłuższy pokonany dystans wyniósł aż 3245 metrów, a jeśli chodzi o najkrótszy było to 720 metrów.  Sumując wyniki wszystkich biegających otrzymamy oszałamiający wynik w postaci 870 kilometrów!  Bemowianie naprawdę pokazali klasę.  

Od kilku lat w Warszawie w ramach Testu Coopera dla Wszystkich prowadzona jest akcja „Wybiegaj  sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Na Bemowie najwięcej osób, bo aż 216 pobiegło za Szkołę  Podstawową nr 364, na której terenie organizowane było wydarzenie. W historii zdarzały się już przypadki, że atut własnego boiska nie był wykorzystywany. Szkoła otrzyma czek o wartości 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego w  sklepie Decathlon.

Organizatorem Testu Coopera dla Wszystkich jest Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Dzielnicy Bemowo. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZU SA, Dobra Drużyna PZU, Decathlon  Warszawa oraz m.st Warszawa.

 

Biegacz biegnie po bieżni. W tle balon Dzielnicy Bemowo.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Biegacze ścigają się na bieżni boiska podczas testu coopera.
Biegacze na bieżni.