null

Koncert jubileuszowy chóru Bemcanto

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: WKU

27 listopada w BCK o godz. 18.00. odbył się wyjątkowy koncert Chóru Bemcanto "12 lat minęło..."

BEMCANTO to chóralne śpiewanie w miłym gronie, możliwe dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od  muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkę. Zajęcia w formie otwartych warsztatów dla mieszkańców przekształciły się w formację muzyczną.

Chór rozpoczął swoją działalność na przełomie marca i kwietnia 2010 r. i do listopada tego roku wystąpił ponad 130 razy. Grupa ma na swoim koncie dwukrotnie zdobyte pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie, drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu...” w Pruszkowie. W 2017 roku reprezentowali Polskę na XII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Śpiewamy Tobie, Wilno” na Litwie.

Wśród artystycznych osiągnięć mają także występ w programie „Halo Polonia” w TVP Polonia, udział w koncercie z okazji „Dnia Papieskiego w TVP 1”, występy (support) przed koncertami m.in. Ireny Santor, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Meli Koteluk, Anny Sroki-Hryń, Ewy Błaszczyk, Cleo, Katarzyna Jamróz, Stanisława Soyki, Macieja Maleńczuka, Jana Emila Młynarskiego. Swoim śpiewaniem uświetniali wiele uroczystości organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bemowo, a także spotkanie opłatkowe burmistrzów u prezydenta miasta stołecznego Warszawy. COVID pokrzyżował różne plany wokalne, zwłaszcza świętowania jubileuszu 10-lecia.

Mamy nadzieję, że w tym wyjątkowym koncercie każdy znalazł coś dla siebie, dla swojego muzycznego gustu. 

Zobacz galerię (5 zdjęć)