null

Akcja "Śniadanie Wielkanocne z dostawą"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Członkowie Forum Bemowskich Seniorów ,

Przesyłam treść e -maila, jaką otrzymały z Urzędu Miasta St. Warszawy Ośrodki Pomocy Społecznej :

 

 

„Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe, Wielkanoc będziemy świętować zupełnie inaczej.

 

Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce przygotowała dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami, które zadzwonią pod nr 22 11 20 244  zostaną obdarowane wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi pod ich drzwi.

Wolontariusze 12 kwietnia, w Wielkanoc dostarczą im świąteczny pakiet śniadaniowy.

 

Śniadanie Wielkanocne z dostawą to inicjatywa skierowana przede wszystkim do osób potrzebujących, które nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny.

 

Jest to przedsięwzięcie niezależne od pomocy żywnościowej  dla osób objętych kwarantanną zgodnie z art. 11 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. 2020, poz. 374).

 

Mając na uwadze powyższe, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w przekazaniu ww. informacji do osób zamieszkujących samotnie, osób starszych, którym Śniadanie Wielkanocne jest rzeczywiście potrzebne i sprawi największą radość.”

 

  1. Skontaktowaliśmy się z Urzędem i wiemy, że zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie  do dnia 8 kwietnia 2020 r. tel. 22 11 20 244 ,należy nagrać wiadomość na automatycznej sekretarce, organizatorzy skontaktują się następnie z daną osobą i ustalą szczegóły). Pakiet śniadaniowy to nie paczka żywnościowa, tylko odpowiednio zapakowane śniadanie (porcja żurku, jajka, wędlina, itp.) . Pakiety będą dostarczane seniorom 12 kwietnia 2020 w godzinach poranno-południowych.

Prosimy o przekazanie ww. informacji, niech dotrze do potrzebujących seniorów.

 

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

 

Edyta Chomaniuk

Konsultant Eurokoordynator

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

  1. Rozłogi 10, 01-310 Warszawa

tel. 22 487 13 78, tel. kom. 502 813 380

www.opsbemowo.waw.pl