82. rocznica zbrodni w Górach Szwedzkich

Zgromadzeni przed pomnikiem uczestnicy słuchają przemówienia ku czci ofiar.
Autor: WKU

W czwartek, 6 stycznia 2022 r., obchodziliśmy 82. rocznicę zbrodni w Górach Szwedzkich — obecnie terytorium Bemowa.

Hołd w asyście wojskowej Wojsk Obrony Terytorialnej z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku oddali: Komitet Społeczny upamiętnienia Polaków zamordowanych przez Niemców w Górach Szwedzkich w dniu 6 stycznia 1940 roku – Katarzyna Utracka, Zbigniew Walkowski, Remigiusz Stefani i Piotr Grzybowski; Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki; Rodziny świadków zbrodni, mieszkańcy Wawrzyszewa – Zbigniew Branecki i Katarzyna Duniec; Przedstawiciel Muzeum Powstania Warszawskiego Rafał Brodacki; Przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bemowo – Piotr Kobierski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo i Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo; Przedstawiciele Koła Platformy Obywatelskiej Dzielnicy Bemowo – Grzegorz Kuca, Burmistrz Dzielnicy Białołęka; Magdalena Gogol, Radna Dzielnicy Bemowo oraz Anna Wyganowska; Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo Kacper Sońta. O duchową część uroczystości zadbał ks. ppor. Tomasz Miencicki z Parafii M.B. Ostrobramskiej na Boernerowie.

Zgromadzeni przed pomnikiem uczestnicy słuchają przemówienia ku czci ofiar.
Piotr Kobierski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo i Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo składają wieniec pod pomnikiem .
Uroczyste złożenie wieńca z flagą Warszawy przed pomnikiem.
Oddawanie czci poległym przed pomnikiem.
Warta honorowa żołnierzy przy pomniku upamiętniającym 96 Polaków zamordowanych w Górach Szwedzkich.
Składanie wieńców pod pomnikiem.