Wydarzenie

null

5 Warszawska Olimpiada Seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.09.2023 09:00 - 23.09.2023 16:00
Zdjęcie ilustracyjne. Mężczyzna strzela z łuku.
Autor: WPK

Zachęcamy do udziału w 5. edycji Warszawskiej Olimpiady Seniorów! Bemowska reprezentacja co roku z powodzeniem i zaangażowaniem uczestniczy w rywalizacji sportowej i odnosi imponujące sukcesy. Mamy nadzieję, że i tym razem nie będzie inaczej!

Zachęcamy do udziału w 5. edycji Warszawskiej Olimpiady Seniorów! Impreza odbędzie się w dniach 22-23 września 2023 r. na warszawskich obiektach sportowych. 

HARMONOGRAM

Impreza finałowa:

23 września 2023 r. godz. 9.00-16.00

Ośrodek Hutnik - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, ul. Marymoncka 42, 01-997 Warszawa, strzelanie z broni pneumatycznej, strzelanie z łuku, ergometry wioślarskie, pchnięcie kulą, skok w dal, tenis ziemny - finał

 

Pozostałe rozgrywki:

22 września 2023 r. godz. 10.00-12.00

Górka Szczęśliwicka - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ul. Drawska 22, 02-202 Warszawa, zjazd na nartach

 

22 września 2023 r. godz. 13.00

Ośrodek Hutnik - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, ul. Marymoncka 42, 01-997 Warszawa, tenis ziemny - eliminacje

 

22 września 2023 r. od godz. 13.00

CRS Bielany - Centrum Rekreacyjno-Sportowe m. st. Warszawy ul. Lindego 20,

01-954 Warszawa, pływanie, bieganie, tenis stołowy – eliminacje i finał, brydż, szachy

 

 

 

OŚRODEK HUTNIK 23 września 2023 r.

IMPREZA FINAŁOWA

 

godz. 9.00-10.00 – wydawanie pakietów startowych, zapisy do poszczególnych konkurencji sportowych dla osób niezgłoszonych wcześniej, wydawanie numerów startowych.

miejsce: przed wejściem na stadion

Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: worek-plecak, koszulka,

talon na kiełbaskę z grilla, która wydawana będzie w godz. 12.00-14.00.

 

Scena 

Prowadzący imprezę: Bogdan Saternus - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

 

 

10.00 - Defilada uczestników (dzielnice wg alfabetu), otwarcie Warszawskiej Olimpiady      

             Seniorów, powitanie uczestników i przedstawienie programu imprezy.

10.20 - Ogólna rozgrzewka przed sceną dla wszystkich startujących.

11.00 - 14.00 – Zawody sportowe.

14.00 - 16.00 - Dekoracje medalistów.

 

Stadion (płyta boiska i teren wokół boiska)

 

godz. 11.00-14.00

● Strzelanie z broni pneumatycznej

● Strzelanie z łuku

● Ergometry wioślarskie

● Pchnięcie kulą, 2 kg kobiety, 4 kg mężczyźni

● Skok w dal z miejsca.

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60 - 69 rok życia,

2. 70 - 75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii – zwycięzcy otrzymają medale i nagrody rzeczowe.

 

W wymienionych wyżej konkurencjach oraz w zjeździe na nartach, pływaniu, tenisie stołowym, tenisie ziemnym, brydżu i szachach wyniki 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii zaliczone będą do prowadzonej klasyfikacji drużynowej dzielnic: 5 pkt. za pierwsze, 3 pkt. za drugie i 1 pkt. za trzecie miejsce.

Dzielnice, które zajmą 3 pierwsze miejsca otrzymają puchary. Aby rozegrać konkurencję w danej kategorii wiekowej kobiet lub mężczyzn i przeprowadzić klasyfikację, muszą być zgłoszone minimum 4 osoby. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby zawodników w danej kategorii, zawodnik starszy może uczestniczyć w zawodach rozgrywanych w niższej kategorii wiekowej, gdzie jest minimum 4 zawodników.

 

godz. 11.00

 

● Tenis ziemny - finał

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60 - 69 rok życia,

2. 70 - 75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii – zwycięzcy otrzymają medale i nagrody rzeczowe.

 

godz. 11.00

 

Zajęcia z instruktorem – każdy może uczestniczyć bez zapisów, zbiórka o godz.11.00, 12.00, 13.00 przy scenie

●  Nordic Walking – Krzysztof Człapski, Mistrz Polski Nordic Walking

 

INNE ATRAKCJE:

Miasteczko Zdrowego Seniora

godz. 11.00-14.30

 

- Miasteczko Zdrowego Seniora”, w którym planujemy ustawić punkty:

- pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, cholesterolu, pojemności płuc,                    

  gęstości kości, tlenku węgla w płucach palacza,

- indywidualnej oceny zagrożenia chorobami układu krążenia,

- konsultacji dietetyka dot. prawidłowego odżywiana,

- badania tkanki tłuszczowej i mięśniowej,

- porady i konsultacje, diabetologa,

- pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy,

- AVON bezpłatne makijaże oraz nowość - zabiegi parafinowe na dłonie.

 

Konkurencje rekreacyjne

godz. 11.00-14.00

 

Konkurencje rekreacyjne dla każdego: bez zapisów, bez rywalizacji.

Speedminton

Rzut woreczkiem do kosza

Rzucanka woreczkami

Strzelanie z broni ASG

Rzuty piłką do kosza

Slalom w alkogoglach

Kręgle plenerowe - skitels

Karling plenerowy

Gra planszowa Memory

 

godz. 12.00-14.00

 

Punkty gastronomiczne, gdzie za okazaniem talonu będzie wydawana kiełbasa z grilla.              

 

godz. 9.00-15.00

 

Beczkowóz MPWiK „Warszawska Kranówka”

Fotobudka - automat do robienia zdjęć, który umożliwia ich wydruk oraz odbiór w chwilę po wykonaniu. Każdy będzie mógł wykonać pamiątkową fotografię, na której znajdować się będzie ramka z nazwą imprezy i logotypami organizatorów.

 

 

CRS BIELANY 22 września 2023 r.

PŁYWANIE, BIEGANIE, TENIS STOŁOWY, BRYDŻ, SZACHY

 

12.30 – 16.00 -  Biuro zawodów w Centrum Rekreacyjno-Sportowe m. st. Warszawy w  

                         Dzielnicy Bielany dla pływaków, biegaczy, tenisistów stołowych,  

                         brydżystów i szachistów - wydawanie pakietów startowych, zapisy do

                         poszczególnych konkurencji sportowych dla osób niezgłoszonych

                         wcześniej, wydawanie numerów startowych.

 

PŁYWANIE

godz. 13.00

  • Pływanie

12.00 – rozgrzewka i rozpływanie

13.00 – start zawodów

25 m stylem klasycznym mężczyzn

25 m stylem klasycznym kobiet

25 m stylem dowolnym mężczyzn

25 m stylem dowolnym kobiet

Prosimy o wcześniejsze przybycie i gotowość do startu z 30 minutowym wyprzedzeniem.

 

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60-69 rok życia,

2. 70-75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii – zwycięzcy otrzymają medale i nagrody.

 

BIEGANIE, TENIS STOŁOWY, BRYDŻ, SZACHY

 

godz. 13.00 – 15.00

 

  • Bieg na 60 metrów na bieżni

Zawody polegają na przebiegnięciu wyznaczonego dystansu (60 m) w jak najkrótszym czasie. Start z pozycji wysokiej.

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60-69 rok życia,

2. 70-75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii – zwycięzcy otrzymają medale i nagrody.

 

godz. 15.00

 

● Turniej tenisa stołowego (eliminacje i finał) – hala sportowa

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60-69 rok życia,

2. 70-75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii - zwycięzcy otrzymają medale i nagrody.

Prosimy o wcześniejsze przybycie i gotowość do startu z 30 minutowym wyprzedzeniem.

 

godz. 16.00

Turnieje w kategorii open

● Turniej szachowy - rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund według

    przepisów Polskiego Kodeksu, tempo gry: 15 minut dla każdego zawodnika.

Turniej brydża sportowego par

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca - zwycięzcy otrzymają medale i nagrody.

Prosimy o wcześniejsze przybycie i gotowość do startu z 15 minutowym wyprzedzeniem.

 

 

GÓRKA SZCZĘŚLIWICKA 22 września 2023 r.

ZJAZD NA NARTACH

 

9.30 – 12.00 -  Biuro zawodów - wydawanie pakietów startowych, zapisy dla osób niezgłoszonych wcześniej, wydawanie numerów startowych.

 

godz. 10.00-12.00

  • Zjazd na nartach

Uwaga – zjazd będzie odbywał się na igielicie, może być niebezpieczny (upadki, kontuzje).

Zapraszamy osoby z doświadczeniem w zjazdach na tej nawierzchni.

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60-69 rok życia,

2. 70-75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii - zwycięzcy otrzymają medale i nagrody.

 

 

OŚRODEK HUTNIK 22 września 2023 r.

TENIS ZIEMNY

 

12.00 – 13.00 -  Biuro zawodów - wydawanie pakietów startowych, zapisy dla osób niezgłoszonych wcześniej, wydawanie numerów startowych.

 

godz. 13.00

  • Tenis ziemny – eliminacje

Klasyfikacja indywidualna kobiet i mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe:

1. 60-69 rok życia,

2. 70-75 rok życia,

3. 76 rok życia i powyżej

Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii - zwycięzcy otrzymają medale i nagrody. Prosimy o wcześniejsze przybycie i gotowość do startu z 30 minutowym wyprzedzeniem.

INFORMACJE OGÓLNE

 

  • Uczestnicy - warszawscy seniorzy (60+)
  • Udział w imprezie we wszystkich konkurencjach i atrakcjach jest bezpłatny
  • Organizator zapewnia opiekę medyczną
  • Organizator posiada ubezpieczenie OC. Uczestnicy imprezy zostaną ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW
  • Prosimy uczestników imprezy o wystąpienie w strojach sportowych.

 

Obowiązują zgłoszenia do zawodów na stronie internetowej:

https://foxter-sport.pl/v-warszawska-olimpiada-seniorow-2023

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.09.2023 r. Jest możliwe zgłoszenie się w dniu zawodów, lecz liczba miejsc będzie ograniczona.

 

Informacje:  Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”              

                      www.tkkfchomiczowka.waw.pl, e-mail: tkkfchomiczowka@o2.pl     

                      tel. 602 742 519  w godz. 12.00-16.00.

Plakat informacyjny.