null

#StopHejtSpeech – pogadanka w szkole na Bemowie na temat hejtu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczniowie w ławkach. W tle, przy tablicy stojąca policjantka i kobieta.
Autor: CB

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. “Twórców Literatury Dziecięcej” przy ul. Oławskiej 3 odbyło się spotkanie na temat hejtu i cyberbezpieczeństwa.

Uczniowie klas szóstych mieli okazję spotkać się z przedstawicielem Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV oraz pracownikiem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo i porozmawiać o szeroko pojętym cyberbezpieczeństwie i zjawisku hejtu w sieci. Spotkanie było niezwykle pouczające. Uczniowie dowiedzieli się, że już od trzynastego roku życia mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za umieszczanie w internecie treści zawierających obelgi, groźby lub mowę nienawiści. Policjantka szczegółowo opisała konsekwencje, na jakie narażają się osoby, które dopuszczają się takiego zachowania.

Omówiliśmy także zagadnienia związane z niebezpieczeństwami, jakie mogą czaić się w sieci. Policjantka ostrzegła przed nawiązywaniem kontaktów z ludźmi, którzy udając przyjaciół mogą wykorzystać w nieuczciwy sposób nasza dane osobowe czy chęć niesienia pomocy innym.

Spotkanie dało wiele do myślenia. Warto pamiętać, że w internecie nie jesteśmy anonimowi, a nasze słowa i czyny mają realne konsekwencje.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową oraz zakładkę do książki z numerem alarmowym 112 ufundowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Ulotki numeru „116 111” i „112” oraz opaski odblaskowe.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Dziewczynka stojąca przy tablicy. Na ramieniu oraz łydce ma opaski odblaskowe. Obok policjantka.
Na pierwszym planie po lewej stronie dziewczynka z podniesioną w górę ręką. W tle uczniowie w ławkach oraz stojąca przy tablicy policjantka
Uczniowie w ławkach. W tle policjantka.
Uczniowie w ławkach. W tle, przy tablicy stojąca policjantka i kobieta.